background img
banner

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem..."

Edukacyjna wycieczka do Warszawy


20 beneficjentów projektu ,,Rozpracuj to z biblioteką” wzięło udział w wycieczce do Warszawy szlakiem nauki i przygody. Młodzież ZS RCKU z Wolborza miała okazję zwiedzić miejsca kultury oraz poznać pracę zawodowych hackerów.

Głównymi miejscami, które uczniowie mieli okazję zwiedzić było Centrum Nauki Kopernik. Wśród bogatej oferty uczestnikom wycieczki najbardziej podobało się widowisko w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie sami byli aktorami i brali udział w ,,nie do końca bezpiecznych eksperymentach”. Kilkugodzinne oglądanie eksponatów pogłębiło nie tylko wiedzę z różnych dziedzin, ale przede wszystkim przysporzyło dużo śmiechu i emocji. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zlokalizowane w Pałacu Kultury. Uczniowie podziwiali wystawę czasową „Warszawskie Modelarnie Lotnicze” , która przedstawia zwycięskie modele z najbardziej prestiżowych w tej klasie zawodów zdalnie sterowanych modeli samolotów udźwigowych rozgrywanych corocznie w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy brali udzial w lekcji ,,Od kruszcu do monety – o technice wytwarzania monet” oraz ,,Od dorożki do Mercedesa – historia środków transportu”.

Punktem najważniejszym wycieczki było zwiedzanie Hackerspace w Warszawie, której prezesem jest Michał Rysiek Woźniak, ekspert ds. bezpieczeństwa informatycznego, prowadzący szkolenia dla młodzieży w ramach projektu. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli stanowiska pracy hackerów, poznali specyfikę tego zawodu oraz poznali ścieżkę kariery pracowników firmy. Mieli również okazję poznać bliżej szyfrowanie, bezpieczeństwo i higienę informacyjną w Internecie. Organizatorem wycieczki była Magdalena Wnukiewicz – dyrektor biblioteki w Wolborzu wraz z dyrekcją ZS RCKU w Wolborzu Marzeną Baran – Radwańską, a wyjazd był możliwy dzięki pozyskaniu środków finansowych przez bibliotekę od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego.

Zobacz Inne Nasze Wpisy

»

Wygraliśmy w Budżecie Obywatelskim!

Drodzy czytelnicy! Dziękuję Wam za to, że dzięki WAM przekonałam ...

»

Kulisy pracy dziennikarza

O tym, jak wygląda od kulis praca dziennikarza mogliśmy dowiedzieć ...

»

Zapraszamy po gorące nowości wydawnicze do naszej biblioteki!

I wreszcie nadeszła ta bezcenna chwila dla bibliotekarzy, kiedy ...

»

Innowacje to nasze drugie imię

O tym, że programowanie i kodowanie może być fajną zabawą ...

»

W kręgu historii i poszukiwań prawdy

Cały listopad w naszej bibliotece upłynął na realizacji projektu ...

»

Święto czytelników i biblioteki w Wolborzu

Drodzy czytelnicy! Za nami półmetek głosowania w Budżecie ...

»

Dziś frajda. Za parę lat – świetna praca

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10-15 lat mogą ...

»

Głosowanie w budżecie obywatelskim – start

Drodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do głosowania na nasze ...

»

Pierwsze warsztaty historyczne za nami!

Rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę z projektem ,,Historyczny ...