background img
banner

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem..."

Ferie zimowe w Pracowni Orange


Moc atrakcji miały dzieci przez cały okres ferii dzięki bogatej ofercie zajęć edukacyjno – rozrywkowych w Pracowni Orange w Goleszach. Kilkadziesiąt dzieci przez dwa tygodnie każdego dnia miało zaplanowane inne warsztaty i spotkania.

Wśród inicjatyw prowadzonych przez kierownika pracowni – Edytę Szymanowską wraz z wolontariuszami warto wymienić warsztaty kulinarne przygotowane przez szefa kuchni – Katarzynę Tuchowską, na których dzieci uczyły się krok po kroku przygotowania pizzy i jej wypieku. Inną atrakcją były zajęcia pod nazwą ,,młody konstruktor Lego”, rozwijające pamięć i zdolności wizualno – przestrzenne oraz warsztaty ,,biżuteria z pomysłem”, na których uczestnicy spotkań własnoręcznie wykonali bransoletki, korale i kolczyki. Bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i starszego grona społeczności lokalnej, cieszyły się zajęcia z techniki gry w tenisa stołowego. Rozegrany został również Turniej Tenisa Stołowego, który przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych dla klas: I – III i IV – VI. W młodszej kategorii I miejsce zdobył Michał Piekarski, II miejsce Mikołaj Żegota, III miejsce Ania Jaśkowska. W kategorii starszaków I miejsce zdobył Maciej Adamowski, II miejsce Kamila Dziubałtowska, III miejsce Mateusz Wysmyk. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie „Tygiel”. Nie brakowało również konkursów, w których dzieci rywalizowały pokazując swoją sprawność i ćwicząc koordynację.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu ferii zimowych w Pracowni Orange w Goleszach Dużych należą się panom: Mariuszowi Jaśkowskiemu, Norbertowi Przedborskiemu, Zbigniewowi Klewinowi, Andrzejowi Łabuzińskiemu, KGW z Golesz, Szkole Podstawowej z Golesz oraz Stowarzyszeniu Kreatywnego Rozwoju „Tygiel”, które było sponsorem nagród w Turnieju Tenisa Stołowego, jak również produktów na kanapki i warsztaty kulinarne dla dzieci. Dziękujemy również Adzie i Weronice Reterskim za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników turnieju.

Zobacz Inne Nasze Wpisy

»

Wygraliśmy w Budżecie Obywatelskim!

Drodzy czytelnicy! Dziękuję Wam za to, że dzięki WAM przekonałam ...

»

Kulisy pracy dziennikarza

O tym, jak wygląda od kulis praca dziennikarza mogliśmy dowiedzieć ...

»

Zapraszamy po gorące nowości wydawnicze do naszej biblioteki!

I wreszcie nadeszła ta bezcenna chwila dla bibliotekarzy, kiedy ...

»

Innowacje to nasze drugie imię

O tym, że programowanie i kodowanie może być fajną zabawą ...

»

W kręgu historii i poszukiwań prawdy

Cały listopad w naszej bibliotece upłynął na realizacji projektu ...

»

Święto czytelników i biblioteki w Wolborzu

Drodzy czytelnicy! Za nami półmetek głosowania w Budżecie ...

»

Dziś frajda. Za parę lat – świetna praca

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10-15 lat mogą ...

»

Głosowanie w budżecie obywatelskim – start

Drodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do głosowania na nasze ...

»

Pierwsze warsztaty historyczne za nami!

Rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę z projektem ,,Historyczny ...