background img
banner

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem..."

Zajęcia z trenerem


Spotkanie z socjoterapeutą w Wolborzu

W Wolborzu rozpoczęły się zajęcia dla młodzieży z ZS RCKU mające na celu przybliżać tematykę szeroko rozumianego rynku pracy i aktywizacji do efektywnego jej poszukiwania w przyszłości. Przedsięwzięcie  jest realizowane dzięki realizacji projektu ,,Rozpracuj to z biblioteką”  Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu we współpracy z dyrekcją szkoły Sławomirem Przybyłem i Marzeną Baran – Radwańską.

Przez cztery miesiące beneficjenci będą spotykać się z różnymi profesjonalistami wykonującymi ciekawe i poszukiwane zawody, na których będą rozmawiać o tym, w jaki sposób zagwarantować sobie zawód łączący pasję i wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy. Do Technikum w Wolborzu przyjechał socjoterapeuta i pedagog Łukasz Hamerski, który w sposób niekonwencjonalny poprowadził kilkugodzinne warsztaty dla młodzieży dotyczące asertywności, komunikacji i planowania rozwoju.

W trakcie spotkania wykorzystano zarówno metody tradycyjne pracy z młodzieżą, jak również prowokację, elementy dramowe i problemową dyskusję na różne tematy. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, iż asertywność w przyszłej pracy zawodowej jest pojęciem istotnym i wpływa na satysfakcję i sukces zawodowy. Rozmawiano również o oczekiwaniach i planach beneficjentów dotyczących ich przyszłej pracy.

Spotkanie z socjoterapeutą w Wolborzu W Wolborzu rozpoczęły się zajęcia dla młodzieży z ZS RCKU mające na celu przybliżać tematykę szeroko rozumianego rynku pracy i aktywizacji do efektywnego jej poszukiwania w przyszłości. Przedsięwzięcie  jest realizowane dzięki realizacji projektu ,,Rozpracuj to z biblioteką”  Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu we współpracy z dyrekcją szkoły Sławomirem Przybyłem i Marzeną Baran – Radwańską. Przez cztery miesiące beneficjenci będą spotykać się z różnymi profesjonalistami wykonującymi ciekawe i poszukiwane zawody, na których będą rozmawiać o tym, w jaki sposób zagwarantować sobie zawód łączący pasję i wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy. Do Technikum w Wolborzu przyjechał socjoterapeuta i pedagog Łukasz Hamerski, który w sposób niekonwencjonalny poprowadził kilkugodzinne warsztaty dla młodzieży dotyczące asertywności, komunikacji i planowania rozwoju. W trakcie spotkania wykorzystano zarówno metody tradycyjne pracy z młodzieżą, jak również prowokację, elementy dramowe i problemową dyskusję na różne tematy. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, iż asertywność w przyszłej pracy zawodowej jest pojęciem istotnym i wpływa na satysfakcję i sukces zawodowy. Rozmawiano również o oczekiwaniach i planach beneficjentów dotyczących ich przyszłej pracy.

0%

User Rating: 4.43 ( 1 votes)
0

Zobacz Inne Nasze Wpisy

»

Wygraliśmy w Budżecie Obywatelskim!

Drodzy czytelnicy! Dziękuję Wam za to, że dzięki WAM przekonałam ...

»

Kulisy pracy dziennikarza

O tym, jak wygląda od kulis praca dziennikarza mogliśmy dowiedzieć ...

»

Zapraszamy po gorące nowości wydawnicze do naszej biblioteki!

I wreszcie nadeszła ta bezcenna chwila dla bibliotekarzy, kiedy ...

»

Innowacje to nasze drugie imię

O tym, że programowanie i kodowanie może być fajną zabawą ...

»

W kręgu historii i poszukiwań prawdy

Cały listopad w naszej bibliotece upłynął na realizacji projektu ...

»

Święto czytelników i biblioteki w Wolborzu

Drodzy czytelnicy! Za nami półmetek głosowania w Budżecie ...

»

Dziś frajda. Za parę lat – świetna praca

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10-15 lat mogą ...

»

Głosowanie w budżecie obywatelskim – start

Drodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do głosowania na nasze ...

»

Pierwsze warsztaty historyczne za nami!

Rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę z projektem ,,Historyczny ...